Oct 21, 2012

Na końcu postu, CIEKAWOSTKA z ostatniej chwili.

STRONA 12

Niebo jest miejscem wiecznego szczęścia.                         

                                                       Nie ograniczajmy nieba religią.      

Od zarania tysiącleci ludzie marzyli o gwiazdach. Tak bardzo tego pragnęli, że wpadli na pomysł, by Niebo przenieść na Ziemię.


Kilka przykładów
W XX wieku belgijski inżynier Robert Bauval, zauroczony
piramidami w Gizie, po dokładnym przeanalizowaniu układu budowli doszedł do wniosku, że ich rozmieszczenie nie jest przypadkowe. Trzy piramidy odpowiadają układowi trzech gwiazd, tworzących gwiazdozbiór - Oriona. Piramidy:
                 * Cheopsa i Chefrena są znacznie większe od trzeciej piramidy – Mykerinosa.
                 * Mykerinos jest wyraźnie przesunięta w bok.
       Identycznie wygląda układ trzech gwiazd pasa Oriona.
Na tym nie koniec, do schematu pasują również cztery inne piramidy IV dynastii:
                 * Czerwona
                 * Łamana (przypisywane faraonowi Snofru, ojcu Cheopsa)
                 * oraz piramidy faraonów Dżedefre w Abu Roasz i Nebka w Zawijet el-Arjan.
  Wszystkie odwzorowują gwiazdozbiór Oriona na ziemi.
Dla Egipcjan Nil to święta rzeka, to rzeka niosąca życie i wieczność. Dla budowniczych piramid Nil odpowiadał Drodze Mlecznej. Współczesne obliczenia oparte na danych astronomicznych, interpretują wygląd nieba z roku 10 500 p. n. e.
Dlaczego? Można chciano uwiecznić ważne wydarzenia z zamierzchłych czasów, zbliżyć się do bogów, osiągnąć absolutu - wieczne szczęście.

Chichen Itza (Meksyk) w dni równonocy promień światła i cień tworzy mistyczny spektakl z wężem pełzającym po stopniach piramidy.  Toltekowie wybudowali monumentalną piramidę i ożywili kamienną głowę węża. Grą światła, wydobywa obraz potęgi tego dnia.

W średniowiecznej Europie bractwa murarskie wzniosły we Francji kilka wspaniałych gotyckich katedr, poświęconych Naszej Pani (Notre Dame). Ich układ na mapie odzwierciedla niemal dokładnie gwiazdozbiór Panny. Przy budowie kościołów korzystano z tajemnej wiedzy templariuszy.

Szczecin znany jest z oryginalnego układu licznych placów i odchodzących od nich promieniście ulic. Plan miasta jest kopią układu przestrzennego Paryża. Jednak niewielu Szczecinian wie, że trzy Place; Grunwaldzki, Odrodzenia i Sprzymierzonych swoją wielkością i oddaleniem odpowiadają trzem gwiazdom w gwiazdozbiorze Oriona - Alnitak, Alnilam i Mintaka.

Węsiory http://pl.wikipedia.org/wiki/W%C4%99siory

Węsiory (dodatkowa nazwa w j. kaszub. Wãsorë) – wieś kaszubska w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie kartuskim, w gminie Sulęczyno na Pojezierzu Kaszubskim przy drodze wojewódzkiej nr 228. Wieś jest siedzibą sołectwa Węsiory w którego skład wchodzą również Borowiec i Czarlino. Miejscowość znajduje się naturystycznym  Szlaku Kamiennych Kręgów.
W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa gdańskiego.

W pobliżu wsi zachowało się cmentarzysko Gotów z I-III wieku. Zachowały się trzy kamienne kręgi i część czwartego oraz 20 kurhanów. Średnica największego kręgu wynosi 26 metrów i ułożona jest z kamieni o wysokości ok. 1,5 m. Pośrodku niektórych znajdują się kamienne steleGroby ciałopalne lub szkieletowe znajdują się w różnych miejscach w obrębie kręgów. Kurhany mają koliste podstawy o średnicy od 4 do 16 metrów i niekiedy również stele kamienne na szczycie.

Kamienne kręgi w Odrach (pomorskie) http://eksploratorzy.com.pl/viewtopic.php?f=45&t=892
Kamienne kręgi zachowane w kilkunastu miejscach na Pomorzu.
Twórcami byli Goci – plemię przybyłe ze Skandynawii. Uważa się, że były miejscami plemiennych zebrań i uroczystości religijnych. Taką rolę pełniły do końca II w. n.e. a dopiero na początku III w. n.e. w ich obrębie zaczęto zakładać groby.
Według jednej z teorii kamienne kręgi były dla Gotów rodzajem świątyni, a jednym z ważnych rytuałów był taniec. Odbywały się w nich również obrzędy związane z uzdrawianiem.
Istnieje także hipoteza (powstała właśnie w odniesieniu do cmentarzyska w Odrach) według której kamienne kręgi pełniły funkcję obserwatorium astronomicznego – kręgi miały służyć określaniu daty przesileń wiosennych i jesiennych, a także pomagać w ustalaniu ruchów ciał niebieskich. Twórcą tej teorii był poznański astronom i mierniczy Paul Stephen, który dokonał pomiarów i naniósł na mapę położenie kręgów.




Kamienne kręgi, piramidy, place, kurhany i kopce pełniły rolę zegara biologicznego, kalendarza słonecznego i księżycowego. Dzięki megalitycznym budowlom można było wyznaczać daty zaćmienia księżyca, dni przesilenia czy nawet mierzyć przesuwanie się ciał niebieskich. Wschód i zachód Słońca, obserwowany w określonych miejscach i porach roku z piramid, obelisków, kopców wyznaczał dni świąt, rytuałów, wylewów rzek, zmian na ziemi i niebie.
Zawsze miejsca określania CZASU był wybierane zgodnie z potężną energią naszej MATKI ZIEMI. W tych miejscach siły natury emanowały niezwykłymi zjawiskami. Określano je mianem MIEJSC MOCY. Z tego powodu we wszystkich starych kulturach charakter użytkowy monumentalnych budowli ściśle łączył się z ich funkcjami sakralnymi.  Tylko w starannie wyznaczonym punkcie ziemi  odprawiano ceremonie, rytuały kapłańskie. Żadne inne miejsce nie dawało takich doznań, wibracji, zjawisk nadprzyrodzonych i odbioru.
Celtowie, Majowie, Egipcjanie, Skandynawowie, Słowianie świadomie wybierali miejsce i czas wiedząc, że w ten sposób zwiększają swoje szanse na szczęśliwe 
życie przez cały rok.


Ruch księżyca w cyklu 18.6 lat i 9.3 lat.


A teraz na koniec ciekawostka z ostatniej chwili.
Czy to możliwe?
Temat kompletnie w początkowej fazie. Pisałem kiedyś o powodziach. Podałem daty wylewów Wisły, od zamierzchłych czasów. 
              Zadałem pytanie?
               Czy można przewidzieć powodzie, susze w Krakowie?
Analizując. Obliczając ruch księżyca, zaświtała myśl. Księżyc ma wpływ na kształt naszej ziemi. Oddziaływuje na oceany. Rządzi naszą naturą.
Ok. jest cykl 18.6 lat /9.3/ między kopcami Kraka, Estery, Wzgórze Wawelskie. Warto sprawdzić i porównać. Może istnieją zależności między wylewami, a tym cyklem.
I z pierwszych porównań na szybko, zaznaczam niedokładnych. 



Zestawienie na brudno intuicyjne. Brak porównania do cyklu księżyca. Dat nie wybierałem na siłę. Typowałem od 2010 i wychodziły za pierwszym razem w Internecie.
Wielka fala 2010
4 lata
Wielka fala 2006
5 lat
Wielka fala 2001
4 lata
Wielka fala 1997
5 lat
Ekstremalnie niski stan Wisły 1992
18 lat
Ekstremalnie niski stan na Wiśle 1974
Jak widać od roku 1992 na razie nie sprawdzałem. Tylko wpis obok informacji z 1992, mnie skłonił do sprawdzenia’ susza, jakiej nie było od 20 lat’. Ciekawość 20 lat czy może 19 lat. Wychodzi 18?
Czy są odnotowane anomalie Wisły w 1988, 1983, 1978 latach?
Czy okresy wylewów pokrywają się z ruchem księżyca na nieboskłonie?

Przyznam się ………………… zaskoczenie !!!!!!!!!!!!!!!!

   I wniosek wypływa....................... W 2015 powinna przejść, przez Kraków wielka fale, lub susza....................
                                                           ??????

CDN

No comments:

Post a Comment